Konkurs na dyrektora Mechanika nie został rozstrzygnięty

Reklama

W drugim z kolei konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku nie doszło do wyłonienia kandydata na to stanowisko.


Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zatwierdził wyniki postępowania konkursowego przeprowadzonego w 27 czerwca. Komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora ZSP nr 1, jedyna kandydatka (dotychczasowa dyrektor Ewa Grodzicka), która przystąpiła do tego konkursu, nie otrzymała bezwzględnej większości głosów.

W takiej sytuacji, zgodnie z przepisami, organ prowadzący szkołę może powierzyć to stanowisko ustalonemu – w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny – kandydatowi po zasięgnięciu opinii Rady Szkoły i Rady Pedagogicznej – tłumaczy Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Spór o stanowisko dyrektora w Mechaniku trwa od dłuższego czasu. Poprzedni konkurs wygrał Cezary Bartnik, który zrezygnował ze stanowiska po fali sprzeciwów ze strony uczniów i nauczycieli ZSP nr 1. “Mechanik murem za dyrektor Grodzicką” pod takim hasłem społeczność szkoły organizowała liczne protesty w obronie dotychczasowej dyrektor, która ich zdaniem jest jedyną słuszną kandydatką na to stanowisko.


Czytaj też:

Głos młodzieży Mechanika. Uczniowie murem za dyrektor Ewą Grodzicką

Mechanik: protest przeciwko zmianie dyrektora szkoły. Rodzice zabierają głos

Cezary Bartnik zrezygnował ze stanowiska dyrektora Mechanika

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD