Luxbud

Małgorzata Kołodziejska otrzymała akt powierzenia dyrektora ZSE

Polonaisse

Małgorzata Kołodziejska uroczyście otrzymała akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uroczystość byłą też okazją do rozmowy o planach Ekonomika dotyczących przyszłych staży zawodowych w krajach europejskich dla uczniów wszystkich zawodów oraz zagranicznych kursach doskonalących dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Dyrektor Małgorzata Kołodziejska, która pełni tę funkcję do 2006 roku, pokieruje placówką przez kolejne cztery lata. W kwietniu zarząd powiatu radomszczańskiego zdecydował o powierzeniu jej stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku.


Erasmus +

Spotkanie w Starostwie było okazją do przekazania gratulacji dla koordynator projektów mobilnościowych realizowanych w Ekonomiku – Magdaleny Geniusz-Starostki. Dzięki jej staraniom i pozytywnej weryfikacji wniosku o akredytację ZSE przez najbliższe 7 lat realizować projekty w ramach programu Erasmus + dla swoich uczniów i nauczycieli.

W ramach przyznanej akredytacji szkoła planuje coroczną organizację staży zawodowych w krajach europejskich dla uczniów wszystkich zawodów oraz cykliczne zagraniczne kursy doskonalące dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. To drugie przedsięwzięcie jest nowością i z pewnością przyczyni się do poprawienia jakości pracy szkoły.

Zespół Szkół Ekonomicznych to szkoła, która jako pierwsza w powiecie radomszczańskim rozpoczęła realizację projektów mobilnościowych dla swoich uczniów już w 2011 roku. Od tamtej pory corocznie uczniowie mają szansę zdobywać doświadczenie zawodowe w krajach Europy. Pracując w firmach we Francji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii nabywają nowych umiejętności praktycznych, ale również doskonalą języki obce i poznają kulturę innych państw.

fot. powiat radomszczański

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD