Miasto odebrało klucze do Kinemy. W jakim stanie znajduje się budynek wewnątrz [FOTO]

Reklama

W czwartek 12 stycznia urzędnicy z Urzędu Miasta w Radomsku odebrali klucze do Kinemy. W jakim stanie znajduje się budynek wewnątrz?


Podczas przekazania kluczy, podpisany też został protokół zdawczo-odbiorczy, który zawiera spis mienia wchodzącego w skład obiektu. Robocza wizyta gospodarska pozwoliła dokładniej określić, które przedmioty należy zabezpieczyć, by w przyszłości przywoływały wspomnienia o czasach świetności budynku.

Od 13 stycznia miasto przystępuje do prac porządkowych.

Budynek w przyszłości ma pełnić rolę filii Miejskiego Domu Kultury z salą kinową, miejscami poświęconymi bogatej historii obiektu oraz przestrzenią dla organizacji pozarządowych.

Budynek Kinemy zmieniał się (1888, 1895, 1901, 1913, w latach 60. XX wieku), przystosowywano go do potrzeb sceny teatralnej, a z czasem przede wszystkim do funkcji kina. Ostatecznie oddano go do użytku 3 grudnia 1911 r. Działalność kinowa miała od tego momentu już dominować.

Budynek kina to jeden z nielicznych symboli miasta. Na szczególną uwagę zasługuję fakt, że kino działało tu praktycznie nieprzerwanie przez 100 lat. Od pierwszych seansów w 1910 r. aż do końca 2010, kiedy przestało działać. Niewiele jest w Polsce kin, mogących poszczyć się takim rodowodem.


Czytaj też: Antysmogowy dron lata nad kominami domów w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD