Zabawa karnawałowa w PSP nr 4 w Radomsku [FOTO]

Reklama

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku bawili się na zabawie karnawałowej.


10 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3 i starszych z klas 4-8.

Rozpoczął się karnawał, zapusty – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Karnawał zaczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale, z łaciny: carnem levāre (“mięso usuwać”) bądź caro, vale (“żegnaj mięso”). Wszystkie oznaczały pożegnanie mięsa przed rozpoczynającym się wielkim postem.

Wszyscy uczniowie PSP 4 wyśmienicie bawili się w niezwykłych własnoręcznie wykonanych karnawałowych strojach. Dla chętnych przygotowana była również Foto-klasa. Pani Joanna Mielczarek przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości wykonywała zdjęcia na blue boxie.

Blue box (inaczej: bluescreen, greenscreen, chroma key) – technika obróbki obrazu, polegająca na zamianie tła o w miarę jednolitym kolorze (pierwotnie niebieskim, stąd nazwa) na dowolny obraz. Szeroko stosowana w telewizji (najczęściej podczas prezentacji prognozy pogody i w programach informacyjnych) oraz w filmie (do umieszczania aktorów w komputerowo generowanym środowisku). Kolor tła to zazwyczaj niebieski lub zielony, ponieważ są one uważane za najmniej podobne do koloru skóry i najrzadziej pojawiają się w kostiumach i rekwizytach.


Czytaj też: Lekcja tolerancji i szacunku dla ofiar Holokaustu w II LO w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD