Mundurowi w środku nocy zatrzymali pijanego kierowcę. 49-latek miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Reklama

We wtorek, 14 marca o godzinie 1:00, na ul. św. Rozalii mundurowi radomszczańskiej drogówki zauważyli pojazd, który w sposób podejrzany poruszał się po drodze. Po przeprowadzonej kontroli okazało się, że kierowca volkswagena passata był pod wpływem alkoholu, a do tego posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Mundurowi radomszczańskiej drogówki nieustannie monitorują stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W środku nocy na ul. św. Rozalii w Radomsku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy zauważyli pojazd, który podejrzanie poruszał się po drodze. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

Jak się okazało 49-letni radomszczanin był nietrzeźwy. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że posiada on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W tej sytuacji mężczyzna ponownie stanie przed sądem – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pomimo nieustających apeli i działań policji, statystyki wciąż pokazują, że skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, nadal decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Nie przyjmują oni do wiadomości, że alkohol w znacznym stopniu spowalnia reakcje na jakiekolwiek zagrożenia. Ponownie apelujemy do wszystkich kierowców, aby na drodze myśleli tylko trzeźwo – dodaje policjantka.


Czytaj też: Groźny wypadek w Szpinalowie. 2 osoby ranne po zderzeniu dwóch osobówek

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD