Najlepsi z najlepszych. Uczniowie z Radomska nagrodzeni ministerialnymi stypendiami

Reklama

Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023 zostały przyznane. Wśród 248 najzdolniejszych uczniów województwa łódzkiego, którzy otrzymali nagrody, znaleźli się uczniowie z radomszczańskich szkół średnich.


Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nagroda przyznawana za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2022/2023, za otrzymanie promocji z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej ocen w danej szkole lub wykazanie się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy (poparte najwyższymi ocenami). Dlatego też Stypendystą Premiera może zostać uczeń, który osiągnął świadectwo z wyróżnieniem z najwyższą średnią ocen w swojej szkole i wzorowe zachowanie.

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom odbyło się 29 lutego w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Dyplomy wręczyli wojewoda łódzki Dorota Ryl oraz Janusz Brzozowski, łódzki kurator oświaty.

I tak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku stypendium otrzymała Katarzyna Marczak, uczennica klasy II C.

Najlepszy uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku, który otrzymał stypendium to Kacper Guziak z klasy IV E.

W gronie stypendystów znalazła się również uczennica z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. T.Kotarbińskiego w Radomsku, Martyna Dawid z klasy III A.

Kryteria do otrzymania stypendium spełniła też uczennica Martyna Jurek z klasy IV B z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

Z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych im. prof. J. Groszkowskiego w Radomsku w gronie najlepszych znalazł się uczeń klasy II technikum Bartosz Bąk.

Natomiast nagrodzeni uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica w Radomsku to Anna Dawid z klasy IV technikum geodezyjnego oraz Szymon Olczyk z klasy III mundurowej III Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie z radomszczańskich szkół znaleźli się w gronie 248 najzdolniejszych uczniów województwa łódzkiego.Czytaj też:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD