Nie dość, że prowadził po pijaku bez uprawnień, to jeszcze miał narkotyki

Reklama

Działania radomszczańskich policjantów doprowadziły do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego, który posiadał narkotyki. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


6 listopada funkcjonariusze ustali, że 44-latek znany radomszczańskim policjantom porusza się po terenie miasta pojazdem, nie mając do tego stosownych uprawnień.

Mężczyzna stracił prawo jazdy w 2014 roku. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w centrum miasta, kiedy wsiadał do swojego samochodu. Policjanci na podstawie zeznań świadków oraz własnych ustaleń dowiedli, że mężczyzna ten chwilę wcześniej kierował volkswagenem. Dodatkowo okazało się, że jest on nietrzeźwy – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu.

W związku z powyższym mężczyzna został przewieziony do komendy. Podczas wykonywania czynności z jego udziałem wyszło na jaw, iż może on posiadać substancje odurzające. Podejrzenia stróżów prawa okazały się słuszne. Mundurowi podczas przeszukania miejsca zamieszkania radomszczanina znaleźli ponad 40 gramów metamfetaminy. 44-latek trafił do policyjnej celi – dodaje policjant.

8 listopada sąd, na wniosek prokuratora nadzorującego czynności zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Radomszczanin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kolejny raz odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Kolizje, wypadek i pijani kierowcy – policja podsumowała działania Wszystkich Świętych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD