Nowe fotele w sali widowiskowej MDK w Radomsku już zamontowane. Kiedy otwarcie?

Reklama

Generalny remont sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury w Radomsku dobiega końca. Jego zwieńczeniem jest montaż nowych foteli.


Oprócz sali widowiskowej, remont został przeprowadzony również na widowni na balkonie, w zespole pomieszczeń operatorni oraz w pomieszczeniach techniczno-użytkowych. Modernizacja sali widowiskowej obejmowała wymianę elektryki, wykładziny, a także oświetlenia na w pełni profesjonalne oświetlenie sceniczne, wygłuszenie ścian, montaż klimatyzacji. Ilość miejsc na sali pozostanie taka sama – to 490 miejsc siedzących.

Infrastruktura sali została dostosowana do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, poprzez zapewnienie odpowiedniej nawierzchni, montaż oświetlenia przeszkodowego, zastosowanie pętli indukcyjnej, dzięki czemu osoby niedosłyszące będą miały zapewniony dostęp do organizowanych wydarzeń i przedstawień, powiększając tym samym grono użytkowników sali.

Zamontowane zostało również urządzenie umożliwiające prowadzenie streamingu, które zapewni w pełni dostępność do oferty kulturalnej w momencie ogłoszenia zakazu przemieszczania się, zakazu zgromadzeń, czy ograniczenia liczby osób mogących przebywać jednocześnie w jednym pomieszczeniu.

Dyrekcja MDK otwarcie sali widowiskowej planuje na 15 kwietnia br.

Całkowity koszt remontu to prawie 3,2 mln zł, z czego 2 mln zł pochodzi z dofinansowania pozyskanego z Urzędu Marszałkowskiego.


Czytaj też: II Powiatowy Kiermasz Wielkanocny już wkrótce

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD