Select

Nowy sprzęt dla Szpitala Powiatowego w Radomsku

Jubiler Ako

Już wkrótce Szpital Powiatowy w Radomsku wzbogaci się o nowy sprzęt: urządzenia do wczesnej rehabilitacji neurologicznej.


Szpital Powiatowy w Radomsku zawarł umowę na udzielenie dotacji na zakupu inwestycyjnego urządzeń do wczesnej rehabilitacji neurologicznej.

Zakup sprzętu medycznego będzie realizowany w ramach zadania pn. Doposażenie podmiotów leczniczych w urządzenia do wczesnej rehabilitacji neurologicznej kończyn górnych i kończyn dolnych z biofeedback na potrzeby rehabilitacji w roku 2021 w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2021.

Celem zadania będzie dążenie do zapewnienia dostępu do najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w zakresie wczesnej rehabilitacji neurologicznej osób po udarze mózgu, poprzez wyposażenie realizatorów zadania w urządzenie rehabilitacyjno-diagnostyczne do wczesnej rehabilitacji neurologicznej z elektromiografią umożliwiające ćwiczenia kończyn górnych i dolnych z biofeedbackiem.

Umożliwi to wykonywanie u pacjentów hospitalizowanych w ramach Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej zrobotyzowanych ćwiczeń biernych oraz siłowych, z oporem dynamicznym w tym: izokinetycznych, izotonicznych, elastycznych, z grami rehabilitacyjnymi oraz w wybranych konfiguracjach – z reaktywną elektromiografią.

Łączny koszt dofinansowania wyniósł 138 796 zł. Całkowita wartość urządzenia rehabilitacyjno-diagnostycznego do wczesnej rehabilitacji neurologicznej z elektromiografią szacowane jest na 145 000 zł. Zakup będzie zrealizowany do grudnia 2021r.

Zakupione urządzenia uzupełnią i wzbogacą posiadane już urządzenia do biofeedbacku będące na wyposażeniu Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD