MEBIN

Z dożywotnim zakazem i promilami wsiadł za kierownicę

Nexera

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa, który na widok radiowozu zwiększył prędkość i gwałtownie wykonywał inne manewry. Okazało się, że ma on na swoim koncie kilka innych przewinień. Za nieodpowiedzialne zachowanie kolejny raz odpowie przed sądem.


19 października, kilka minut przed godziną 3.00 w nocy policjanci podczas patrolowania centrum Radomska dostrzegli busa, którego kierujący na widok radiowozu zaczął się irracjonalnie zachowywać. Znacznie zwiększył prędkość, gwałtownie skręcił w jedną z ulic a następnie próbował szybko zaparkować auto, udając że niby nic się nie dzieje. Czujni mundurowi nie dali się zwieść i rozpoczęli kontrolę. Podczas sprawdzania danych kierującego w systemach policyjnych szybko na jaw wyszło, że 43-letni radomszczanin nie powinien kierować autem gdyż ma orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo fiat, którym kierował nie miał opłaconej składki obowiązkowego ubezpieczenia oraz aktualnego badania technicznego – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Podczas rozmowy z 43-latkiem policjanci nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Potwierdzeniem tego był wynik wykonanego badania. Urządzenie wskazało, że kierujący ducato miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna ten za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kolejny raz odpowie przed sądem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również kary finansowej.


Czytaj też: Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD