O drżyrafie, paszczydle i chrząszczu, czyli konkurs czytelniczy w Reymontówce na Bugaju [FOTO]

Reklama

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Władysława St. Reymonta w Radomsku zorganizowano XIX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy “Poeci Dziecięcej Radości – Agnieszka Frączek i Bogusław Michalec”.


Konkurs odbył się 14 marca. W tym roku wzięło w nim udział 9 trzyosobowych drużyn z radomszczańskich szkół podstawowych.

Uczniowie z kl. 2 bawili się poezją w 9 konkurencjach: rozwiązywali krzyżówkę i wykreślankę, odpowiadali na pytania z treści, rozpoznawali utwory na podstawie cytatów, skojarzeń rysunkowych czy rekwizytów, rymowali, odszukiwali tytuły w opowieści, a na zakończenie wykonali portret zwierza niezwykłego z wiersza Bogusława Michalca. Właśnie ta ostatnia konkurencja była najbardziej wyrównana, bowiem wszystkie drużyny wykazały się niesamowitą wyobraźnią oraz pomysłowością w wykonaniu tytułowego zwierza niezwykłego, który “ładny był jak dobranocka” i miał “uszy osła, wąsy foki, wzrost ogólnie niewysoki”.

W jury konkursu zasiadły: przewodnicząca Joanna Woźniak, kierownik radomszczańskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, Małgorzata Rusin, pracownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji MBP w Radomsku oraz Agnieszka Kostrzewa, logopeda z PSP nr 4 w Radomsku.

Wyniki:

  1. miejsce – PSP nr 5: Kornelia Rudek, Alicja Sowa, Oliwia Starostecka (przygotowane przez Agatę Spałkę i Katarzynę Wieczorek);
  2. miejsce – PSP nr 6: Amelia Klekowska, Franciszek Czaja, Nikola Niedbała (przygotowani przez Iwonę Drzewiecką i Renatę Wojtasik);
  3. miejsce – PSP nr 1: Hanna Młynarz, Marta Klekowska, Marta Nowicka (przygotowane przez Bożenę Wieloch, Elżbietę Dudę-Fajkowska, Aleksandrę Grzędę).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektor szkoły Izabeli Iwanowicz nagrody książkowe oraz dyplomy dla szkół.

Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze z PSP nr 4: Lilla Rutkowska, Agnieszka Szwedzik i Karolina Terlicka.Czytaj też: Najlepsi z najlepszych. Uczniowie z Radomska nagrodzeni ministerialnymi stypendiami

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD