Pijany jechał do pracy. Uderzył w ogrodzenie

Reklama

We wtorek, 12 września około godz. 14.15 do dyżurnego komendy powiatowej policji w Radomsku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym kierowca peugeota uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w Dmeninie w gminie Kodrąb i prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.


Policjanci na miejscu zastali 45-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Okazało się również, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna tłumaczył się mundurowym, że wsiadł za kierownicę swojego auta, gdyż jechał do pracy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 45-latek odpowie przed sądem. Kodeks karny za jazdę pod wpływem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna musi się liczyć z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz grzywną nie niższą niż 10 tys. zł – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Czytaj też: Zignorował znak stop i doprowadził do wypadku z motocyklistą w Okrajszowie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD