Pirat drogowy przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Na domiar złego był pijany

Reklama

Radomszczańska drogówka zatrzymała do kontroli 34-latka, który w obszarze zabudowanym, pędził aż o 53 km/h za dużo. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


W poniedziałek, 4 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku sprawdzali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości.

O godzinie 1:30 w Radomsku na ulicy Brzeźnickiej, mundurowi zatrzymali do kontroli audi, którego kierujący przekroczył prędkość o 53 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Jak się okazało, był to dopiero początek problemów mieszkańca powiatu radomszczańskiego.

Policjanci nabrali podejrzeń, że 34-latek jest nietrzeźwy. W związku z powyższym zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie – dodaje funkcjonariusz.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Dodatkowo za przekroczenie prędkości mundurowi nałożyli na niego mandat karny.

Jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych – przestrzega funkcjonariusz.


Czytaj też: 19-latek jechał szybko i spowodował wypadek. Ranna kobieta trafiła do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD