PODTOPIENIA W RADOMSKU. ZEBRAŁ SIĘ SZTAB KRYZYSOWY

Reklama

Podtopienia budynków mieszkalnych przy ulicy Niskiej, Dolnej i Krasickiego w Radomsku postawiły na baczność nie tylko właścicieli nieruchomości. W związku z zaistniałą sytuacją, w mieście zebrał się sztab kryzysowy, który podjął działania mające na celu m.in. pomoc poszkodowanym mieszkańcom.

– W związku z sytuacją, która miała miejsce dzisiaj w nocy, w kilku miejscach w mieście doszło do sytuacji kryzysowej. Najgorsza sytuacja wystąpiła na ulicy Niskiej i Dolnej, w okolicach ulicy Krasickiego.  W tej części miasta podtopionych zostało kilkanaście posesji. W związku z tym zebrał się sztab kryzysowy, gdzie oprócz przedstawicieli wydziału bezpieczeństwa i porządku, uczestniczyli urzędnicy z wydziału inwestycji oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS dotarli do najbardziej poszkodowanych radomszczan. Szacujemy straty. Jeżeli okaże się, że tym osobom należą się odszkodowania to zostaną one wypłacone – poinformował dziennikarzy podczas briefingu prasowego prezydent Jarosław Ferenc.

Prezydent Radomska podczas spotkania odniósł się też bezpośrednio do podtopień na ulicy Niskiej i Dolnej. – Podjęliśmy decyzję, iż w ramach remontów bieżących będziemy przebudowywać przepusty na mostkach przy ulicy Dolnej. Zbyt małe przepusty wybudowanej w 2007 roku ulicy doprowadzają do tego, iż woda z ulicy Krasickiego i przyległych nie może swobodnie odpływać rowem, co doprowadza do wybijania studzienek, a w konsekwencji do zalewania wymienionych ulic – poinformował Jarosław Ferenc.

ob IMG_0635

Nocna ulewa spowodowała zalanie nie tylko budynków mieszkalnych. Uszkodziła nasyp obwodnicy a radomszczański „mostek” wypełniła wodą na wysokość blisko 1 metra.  – Do zalania „mostka” doszło najprawdopodobniej z powodu zanieczyszczeń, które zamuliły kratki. Wydział inwestycji sprawdza drożność i funkcjonowanie całego układu – wyjaśnił wiceprezydent Jacek Belka.

W kwestii uszkodzenia nasypu obwodnicy urzędnicy też podjęli działania. – Dokonaliśmy wizji w terenie. Okazało się, że zostały naruszone skarpy. Prawdopodobną przyczyną ich naruszenia było podmycie agrowłókniny – tłumaczy wiceprezydent Belka.

Jutro władze miasta spotkają się z wykonawcą uszkodzonego odcinaka inwestycji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD