Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Powstaje Młodzieżowa Rada Ekologiczna

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych powołał do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska. W skład Rady wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski.

Projekt pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne, co pozwoli na zbudowanie w nich większego poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

Do kompetencji Młodzieżowej Rady Ekologicznej należy wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej dotyczącej środowiska, a w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra Środowiska,w tym propozycji rozwiązań.

Dzięki współpracy z ekspertami i instytucjami podlegającymi Ministerstwu Środowiska uzyskają ekspercką wiedzę i poznają pracę osób aktywnie zaangażowanych w ochronę przyrody. Uważamy, że projekt pozwoli na merytoryczne przygotowanie młodzieżowych liderów ekologii, co pozwoli im działać na poziomach lokalnych w celu budowania świadomości ekologicznej swoich rówieśników. Stworzenie Rady pozwoli Ministerstwu poznać opinie i pomysły młodych ludzi przedstawiających swój własny punkt widzenia na bieżące zmiany i sytuacje – czytamy na oficjalnej stronie projektu.

Rada będzie mieć nie tylko głos doradczy, lecz także będzie dysponować własnym budżetem przeznaczonym na przyznawanie grantów młodzieżowych na proekologiczne projekty i działania.

Aby dołączyć do Młodzieżowej Rady Ekologicznej wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW