Prokuratura umorzyła sprawę placu zabaw przy ZSG 7

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Radomsku nie dopatrzyła się nieprawidłowości w kwestii funkcjonowania placu zabaw przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku. Postępowanie zostało umorzone.


– Prokurator po zgromadzeniu kompletnego i pełnego materiału dowodowego przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku, ocenił tenże materiał dowodowy, do czego zawsze jest zobligowany przez pryzmat Art. 115 par. 2 KK. Przepis ten mówi: „Przy ocenie stopnia społecznej szkodliwości czynu bierze się pod uwagę rodzaj i charakter naruszonego dobra, rozmiary wyrządzonej lub grożącej szkody, sposób i okoliczności popełnienia czynu, wagę naruszonych przez sprawce obowiązków, jak również postać zamiaru, motywacje sprawcy, rodzaj naruszonych reguł ostrożności i stopień ich naruszenia”. Ocena ta doprowadziła prokuratora do przekonania, że w sprawie przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez dyrektora jednej z placówek oświatowych w Radomsku, w związku z realizacją budowy placu zabaw przy tej placówce (tj. z art. 231 par 1 KK w związku z art. 10 Prawa budowlanego) wobec stwierdzenia negatywnej przesłanki procesowej, jaką jest znikoma społeczna szkodliwość czynu, na podstawie art. 17 par 1 pkt 3 KPK, należało umorzyć postępowanie. Innymi słowy przestępstwo samowoli budowlanej formalnie miało miejsce, ale ustalone okoliczności mieszczą się w granicach znikomej szkodliwości i dlatego czyn nie stanowi przestępstwa – wyjaśnia prokurator rejonowy w Radomsku Cezary Zawadzki.

Prokuratura zwróciła się do organu nadzorującego szkołę o podjęcie odpowiednich kroków, zmierzających do wyeliminowania w przyszłości zaniedbań przy tego typu inwestycjach.

Dochodzenie w sprawie funkcjonowania placu zabaw przy ZSG nr 7 w Radomsku zostało wszczęte po anonimowym doniesieniu.

O szczegółach sprawy czytaj TUTAJ

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD