Przedszkolaki z wizytą w radomszczańskiej komendzie

Reklama

Dzieci z Publicznego Przedszkola numer 10, odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Radomsku. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli im o służbie, a także przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Podczas odwiedzin policjanci pokazali najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne – radiowozy oraz oprowadzili małych gości po komendzie. W trakcie zwiedzania mundurowi opowiadali, czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba. Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjantów.

Dzieci, które 2 października 2023 roku przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą radomszczańskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa, oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Podkreślano jak ważne jest noszenie odblasków. Uczulono dzieci, aby umieszczać je w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców. Wszystkie dzieci zapewniły, że na pewno będą świecić przykładem, pamiętając o noszeniu elementów odblaskowych.


Czytaj też: Budżet Obywatelski: lista projektów po weryfikacji formalnej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD