Radomszczańscy policjanci sprawdzają, czy nosimy maseczki

Reklama

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń i zgonów oraz liczne naruszenia nakazów i zakazów związanych z koronawirusem policjanci wdrażają bardziej restrykcyjne postępowanie wobec osób łamiących obowiązujące w tym zakresie regulacje prawne. W obiektach handlowych budynkach użyteczności publicznej pojawiło się więcej patroli policyjnych, w tym również nieumundurowanych, które kontrolują przestrzeganie obostrzeń.


Policjanci od początku pandemii uczestniczą w działaniach, które mają pomóc nam wszystkim ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa  a w konsekwencji wygrać z pandemią.

Funkcjonariusze każdego dnia sprawdzają czy wprowadzone obostrzenia i nakazy sanitarne są przestrzegane i wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy je ignorują. Tylko w listopadzie radomszczańscy policjanci podjęli ponad 700 razy działania wobec osób, które nie przestrzegały obostrzeń. Pierwsze dni grudnia już pokazują, że podobnych interwencji będzie więcej. Wpływ na tę liczbę ma zwiększona aktywność społeczeństwa spowodowana zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Jeżeli nie chcecie świąt spędzić na kwarantannie, a podczas świątecznych zakupów wydać więcej niż zaplanowaliście, to pamiętajcie o tym, by wchodząc do sklepu założyć maseczkę zasłaniającą usta i nos. Stosując się do tej prostej zasady, każdy z nas ma udział w walce z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID-19. Dodatkowo, zakrywając usta i nos maseczką unikniesz odpowiedzialności karnej w związku z niestosowaniem się do reżimu sanitarnego, a także będziesz miał bezpośredni wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób, które spotykasz każdego dnia. Policjanci oprócz nałożenia na Ciebie mandatu karnego w przypadku rażących naruszeń mogą wnioskować do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o wszczęcie postępowania i ukaranie osób nie stosujących się do reżimu sanitarnego na drodze grzywny administracyjnej – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Policjanci przypominają, że obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego nie mniejszego niż 1,5 m. Jeśli więc przebywamy w zatłoczonych miejscach takich jak np. deptaki, place targowe nadal musimy zasłaniać usta i nos maseczką. Ponadto, musimy zasłaniać usta i nos np. w:

–   środkach publicznego transportu (w tym nie tylko w autobusach czy pociągach, ale też w taksówkach),

–    zamkniętych pomieszczeniach (windy, klatki schodowe, podziemne garaże),

–    budynki użyteczności publicznej (m.in. w urzędy, sądy, kościoły, szkoły, przychodnie, banki, sklepy, restauracje, salony kosmetyczne, na targowiskach czy w miejscu pracy),

–    miejscach, gdzie nie da się zachować dystansu społecznego (chyba, że przebywamy w nich tylko z osobami mieszkającymi w tym samym domu)

Szczegóły dotyczące aktualnych obostrzeń znaleźć można na stronie internetowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/.

Ze względu na rosnącą falę zakażeń policjanci informują, że nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. Z obowiązku zakrywania ust i nosa w zwolnione są jedynie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD