Radomszczańscy zapaśnicy na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego

Po wakacyjnej przerwie zapaśnicy z UKS “Zapaśnik” Radomsko oraz ZKS Radomsko ruszyli by rywalizować na mazowieckich matach w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Młodzików, Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym w Radomiu.

Celem startu w Radomiu było przede wszystkim sprawdzenie formy naszych zawodników po wakacyjnej przerwie. Uzyskane wyniki wskazują na głód treningów i zawodów, który da się zauważyć wśród naszych zapaśników, choć można czuć lekki niedosyt z powodu niewykorzystania wszystkich szans. Postawa naszych zawodników pozwoli na analizę błędów oraz pomoże w przygotowaniach do dalszej części sezonu, kiedy odbędą się kluczowe imprezy dla kategorii młodzika oraz juniora – mówi wiceprezes ds. sportu Mirosław Szyler z UKS “Zapaśnik” Radomsko.

Do Radomska ekipa Zapaśnika wróciła z tytułem mistrzowskim. Indywidualne wyniki “Zapaśników” z Radomska to po jednym złotym i srebrnym medalu oraz 4 krążki z brązu. Złoto oraz tytuł mistrza województwa mazowieckiego w kat. wiekowej junior wywalczył Dawid Stefaniak w kat. 67 kg.

W kategorii młodzicy sportowcy zdobyli: Szymon Młynarczyk zdobył srebrny medal w kat. 38 kg, a Wiktor Kotlicki w kat. 62 kg, i Jakub Molenda – kat. 85 kg zdobyli brązowe medale.

W kadetach również brązowe medale zdobyli: Bartosz Brzozowski w kat. 92 kg i Filip Doroziński w kat. 92 kg. Piąte miejsce w kat. 65 kg zajął Jakub Rozpara.

Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach poza strefą medalową. Trenerem zawodników jest Konrad Terka.

Natomiast drużyna radomszczańskich zapaśników z ZKS Radomsko z turnieju wraca z pięcioma medalami.

W kategorii junior: 3 miejsce zdobył w kat. 72 kg Michał Ciupa.

W kadetach: Szymon Płomiński w kat. 55 kg zajął 2 miejsce, a trzecie w kat. 65 kg Krzysztof Kubala. Natomiast Hubert Walaszczyk w kat. 65 kg uplasował się na 8 miejscu.

W młodzikach: 3 miejsce zdobyli Iwo Kubanik w kat. 41 kg oraz Miłosz Trzeciak w kat. 85 kg. Piąte miejsca zajęli Krzysztof Jaguś w kat. 57 kg oraz Maksym Koval w kat. 85 kg. Filip Dorozinski w kat. 38 kg zajął 7 miejsce, Antoni Staniszewski w kat. 41 kg 8 i  Bartłomiej Bałut w kat. 62 kg 9 miejsce.

Drużyna ZKS Radomsko zdobyła 44 pkt. w klasyfikacji generalnej, zajmując 4 miejsce. Zapaśników trenują Sebastian Nowak i Tomasz Łapiński.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store