Są pieniądze na remont Miejskiej Biblioteki Publicznej

Reklama

Urząd miasta w Radomsku otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 1 mln 300 tys. zł na remont budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.


Zadanie polegające na remoncie budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej jest związane z koniecznością przeprowadzenia prac modernizacyjnych oraz konserwatorskich, które umożliwią zachowanie jego wartości historycznej i kulturowej.

Budynek jest wpisany do Rejestru Zabytków Nieruchomych Województwa Łódzkiego, co oznacza, że jest on uznany za obiekt o szczególnych walorach artystycznych, historycznych i technicznych. Poprzez przeprowadzenie remontu zachowany zostanie oryginalny charakter budynku oraz jego detale architektoniczne, takie jak elewacje, dekoracje czy elementy konstrukcyjne. Dzięki temu budynek zostanie zachowany i chroniony dla przyszłych pokoleń. Zabytkowy budynek ma unikalną architekturę i styl, tym samym przyciąga on uwagę i dodaje uroku naszemu miastu.

Celem remontu jest przywrócenie budynkowi jego dawnej świetności oraz poprawa funkcjonalności i komfortu z jego korzystania.

W ramach zadania zaplanowano m.in.: sporządzenie ekspertyz technicznych i konserwatorskich, wykonanie projektu budowlanego, sporządzenie projektu odtworzenia kompozycji wnętrz, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, renowację elewacji budynku i dachu, renowację i modernizację elementów zewnętrznych tj. schody, taras i patio, przeprowadzenie działań mających na celu wyeksponowania istniejących, oryginalnych elementów zabytków układu parku lub ogrodu.

Wszystkie prace będą przeprowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który będzie czuwał nad zachowaniem wartości historycznej i artystycznej budynku.

Wartość inwestycji to 1.330.000,00 z czego 30 tys. zł to wkład własny z budżetu miasta.


Czytaj też: Hanna Zdanowska w Radomsku wspiera Magdalenę Spólnicką [FILM]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD