MEBIN

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Nexera

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 72-letniej rowerzystki. Kierujący dostawczym renaultem podczas wyprzedzania potrącił jadącą jednośladem kobietę. Mimo udzielonej pomocy medycznej cyklistka zmarła.


Do wypadku doszło 19 października 2021 roku około godziny 6.30 na drodze powiatowej w miejscowości Łowicz w gminie Kobiele Wielkie. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni kierujący renaultem master jadąc w kierunku Radomska potrącił kobietę jadącą jednośladem. Obecni na miejscu medycy mimo dużego trudu włożonego w reanimację nie przywrócili kobiecie funkcji życiowych. Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 72-latki zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium. Kierujący busem był trzeźwy. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy gminy Kobiele Wielkie.


Policja apeluje o rozsądek i rozwagę na drodze!

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci przypominają, że w okresie jesiennym warunki pogodowe znacznie pogarszają się. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o większą ostrożność i rozwagę na drodze. Kierując pojazdem niezmiernie ważne jest dostosowanie prędkości do własnych umiejętności oraz warunków drogowych. Zadbajmy o widoczność w pojazdach. Szyby pokryte kroplami deszczu czy zaparowane od wewnątrz znacznie pogarszają widoczność. Przygotujmy się odpowiednio do podróży. Z kolei, piesi i rowerzyści powinni pamiętać o odblaskach czy odzieży z elementami odbijającymi światło.Czytaj też: Chciała ominąć pieszego, zderzyła się czołowo z drugim samochodem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD