Smogowy Okrągły Stół dla Radomska

Reklama

W środę 2 września o godz. 16 w restauracji Portofine odbędzie się Smogowy Okrągły Stół dla Radomska. SOS dla Radomska organizuje Radomszczański Alarm Smogowy. Udział w nim wezmą przedstawiciele wszystkich wiodących sił politycznych w Radomsku: poseł Anna Milczanowska, prezydent Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora, Magdalena Spólnicka,  Arkadiusz Ciach, Krzysztof Ciecióra, Dionizy Łysik oraz Jacek Ciecióra.

– Zanieczyszczenie powietrza w Radomsku to problem, który dotyka wszystkich mieszkańców. Utrudnia codzienną egzystencję w miesiącach jesienno-zimowych. Zdajemy sobie sprawę, że bez działań na poziomie rządowym, całościowe rozwiązanie tego problemu nie będzie możliwe, ale też – biorąc przykład z innych samorządów w Polsce – lokalni liderzy mogą się w te działania efektywnie włączyć. Dlatego zapraszamy radomszczańskich liderów do wspólnego wypracowania porozumienia, które walkę ze smogiem uczyni efektywniejszym – tłumaczy Paweł Grzywacz z RAS.

Propozycję Alarmu Smogowego stanowi pięć postulatów dotyczących walki ze smogiem. Planowana dyskusja ma ustalić, które postulaty są dla stowarzyszeń i partii do przyjęcia, i – jeśli to możliwe – przygotować w oparciu o te postulaty deklarację, pod którą podpiszą się liderzy ugrupowań. Będzie ona dla mieszkańców jasną wskazówką, w którą stronę będzie zmierzać walka ze smogiem w Radomsku.

 „Porozumienia głównych radomszczańskich sił politycznych dotyczącego walki ze smogiem w Radomsku” obejmuje pięć punktów:

1. Inwestycje związane z walką ze smogiem uznajemy za priorytetowe w polityce miasta Radomska, co znajdzie odzwierciedlenie w budżecie miasta na kolejne lata oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej

2. Uznajemy, że rozbudowa sieci ciepłowniczej i gazowej jest najważniejsza z punktu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w Radomsku.

3. Działania ekologiczne i kontrolne stanowią uzupełnienie działań inwestycyjnych, nie są sednem walki ze smogiem.

4. W porozumieniu i współpracy z radomszczańskimi środowiska biznesowymi stowarzyszenia i partie działające w Radomsku podejmą działania, by ograniczyć spalanie odpadów poprzemysłowych w zakładach produkcyjnych i usługowych na terenie Radomska.

5. Do 2030 roku Radomsko wprowadzi zakaz ogrzewania mieszkań, domów i firm węglem.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD