Uczniowie posprzątali miasto

Reklama

Miasto Radomsko dołączyło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Sprzątanie Świata” pod hasłem “Sprzątanie świata łączy ludzi”. W dniu 15 września tę zacną inicjatywę wsparły dzieci i młodzież z radomszczańskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół średnich.


Przed przystąpieniem do sprzątania, uczestnicy zostali wyposażeni w niezbędne narzędzia, w tym rękawice i worki, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas zbierania odpadów. W tegorocznej akcji “Sprzątanie Świata” w naszym mieście szczególny nacisk położono na propagowanie selektywnego zbierania odpadów. Uczestnicy mieli za zadanie podzielić odpady na następujące frakcje: tworzywa sztuczne i metale, szkło oraz papier. W związku z tym przygotowane zostały specjalne worki do selektywnej zbiórki odpadów:

żółty worek na tworzywa sztuczne i metale,
zielony worek na szkło,
niebieski worek na papier,
czarny worek na pozostałe odpady.

Wspaniała ekipa z naszego miasta wzięła się do pracy z zaangażowaniem i determinacją. Efekty ich wysiłków są zaskakujące:

Niebieskie worki z odpadami oznaczonymi jako papier zostały zebrane w liczbie 52 sztuk, co łącznie dało imponującą wagę 40 kg.
Zielone worki przeznaczone na szkło, zgromadzono aż 94 sztuki, ważyły aż 440 kg!
Żółte worki, służące do zbierania tworzyw sztucznych i metali, okazały się nie mniej imponujące – zebrano ich aż 107 sztuk, a waga wyniosła 100 kg.
Czarne worki na odpady zmieszane  – zebrano ich 47 sztuk, co dało 100 kg odpadów.


Czytaj też: Bezpieczna droga do szkoły z radomszczańskimi policjantami

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD