MEBIN

UKS “Zapaśnik” zbiera doświadczenia na kolejnym turnieju

Jubiler Ako

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” wzięli udział w Memoriale Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Zawodnicy walczyli w Piotrkowie Trybunalskim o Puchar Polski kobiet i mężczyzn w zapasach w grupie juniorów i młodzieżowców.


Debiutująca w zapaśniczym kalendarzu impreza upamiętnia dwóch wspaniałych piotrkowskich szkoleniowców.

Klub UKS „Zapaśnik” Radomsko reprezentował Dawid Stefaniak w kategorii wagowej do 60 kg. Początek turnieju nie okazał się zbyt szczęśliwy dla Dawida. Po dobrej walce przegrał na punkty 8:3 z zawodnikiem KS Wschód Białystok – Arbi Magomedov’em.

W drugim pojedynku Dawid otrzymał szansę zrewanżowania się za porażkę zawodnikowi z Woli Krzysztoporskiej. Radomszczański zawodnik pewnie wygrał z Mateuszem Haładajem przez przewagę techniczną i dzięki temu uzyskał prawo do walki o brązowy medal. W walce o brąz w Pucharze Polski niestety Dawid musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika, reprezentującego KS AZS Warszawa Inoyatov Rasuljon.

Sztab trenerski ocenił zawody jako udane ze względu na możliwość zdobywania doświadczenia przez zawodnika UKS „Zapaśnik”. To kolejne przetarcia i kontakt z różnymi strategiami walki oraz możliwość sprawdzenia się z bardzo wymagającymi zawodnikami, także zza wschodniej granicy. Dawid jako najmłodszy rocznik pokazał się z dobrej strony technicznej i „zostawił serce na macie”, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości – mówi Konrad Terka, opiekun.


Czytaj też: Tenisowy weekend

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD