W gminie Żytno ruszyła akcja bezpłatnej kastracji zwierząt

Reklama

Urząd gminy w Żytnie ogłosił akcję bezpłatnej kastracji zwierząt.


Każdy mieszkaniec gminy w terminie od 15 maja do 30 listopada br. może skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji i znakowania psów oraz kotów. Aby złożyć wniosek należy skontaktować się z urzędem. Wysokość środków finansowych ograniczona, dofinansowanie zostanie zapewnione według kolejności zgłoszeń.

Szczegółowych informacji o realizacji akcji udziela urząd.

Opieka nad zwierzętami to także kontrola ich rozmnażania

Kastracja i sterylizacja psów oraz kotów ma pozytywny wpływ na wiele aspektów dotyczących ich zdrowia. Wykastrowane zwierzęta tych gatunków mają również statystycznie większą średnią długość życia od zwierząt niekastrowanych – mówi lekarz weterynarii Weronika Rarok.

Zwierzowa Akcja Kastracja!

Akcja ma na celu zmniejszenie liczby zwierząt bezdomnych oraz upowszechnienie ich humanitarnego traktowania. Uczestnikami akcji są: gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, fundacja Zwierz oraz organizacje i osoby współpracujące.

Sposób realizacji celu to wspólne finansowanie przez gminy i fundację zabiegów kastracji psów i kotów utrzymywanych przez mieszkańców gminy wraz z trwałym ich oznakowaniem (wszczepieniem mikroczipa i wpisaniem do bazy), a także zabiegów kastracji kotów wolno żyjących.

Fundacja udziela gminom wsparcia finansowego, realizowanego w formule „pół na pół”. Oznacza to, że każda gmina włączająca się do “zwierzowej akcji” przeznacza 5 000 zł na wykonanie zabiegów, zaś fundacja przekazuje drugą część, czyli kolejne 5 000 zł.Czytaj też:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD