Policyjne działania “Prędkość”. Dziś na drogach więcej patroli

Reklama

W piątek, 17 maja policja w województwie łódzkim będzie przeprowadzała wzmożone kontrole prędkości. Akcja będzie częścią ogólnopolskich działań ukierunkowanych na walkę z piratami drogowymi.


Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest, aby kierowcy stosowali się do obowiązujących limitów. Wzmożone kontrole mają na celu zdyscyplinowanie kierowców i skłonienie ich do bardziej odpowiedzialnej jazdy.

Nadmierna prędkość to nie tylko zagrożenie dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Na drogi naszego województwa wyjadą radiowozy oznakowane, jaki i nieoznakowane oraz motocykle służbowe. Pomiary prędkości będą prowadzone zarówno statycznie, jak i dynamicznie, a szczególnym nadzorem objęte zostaną miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość. W akcję włączą się policyjne grupy SPEED, których celem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań na drodze – wszystko po to by podróż drogami naszego garnizonu była przede wszystkim bezpieczna.

Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i jazdę z rozwagą, zwłaszcza w miejscach, gdzie obowiązuje szczególna ostrożność, takich jak przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów i skrzyżowania – mówi aspirant Aneta Błędniak-Kałka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Nie ryzykuj! Zwolnij! Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych jest najważniejsze.


Czytaj też: Wypadek w gminie Masłowice. 19-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD