W majówkę w MDK w Radomsku premiera spektaklu pt. „Sztuka” Teatru im. S. Jaracza w Łodzi

Reklama

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi ponownie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Już 7 maja w zmodernizowanej sali widowiskowej odbędzie się premierowy spektakl komediowy pt. “Sztuka” w ramach Majówki z MDK.


Historia wystawionej na próbę męskiej przyjaźni. Komiczna opowieść o ludzkich emocjach i ułomnościach.

Yasmina Reza to jedna z najbardziej znanych współczesnych dramatopisarek francuskich. Sławę zdobyła dzięki “Sztuce”. Napisana w roku 1994, przetłumaczona na ponad trzydzieści języków, wystawiana była na całym świecie, między innymi, w Paryżu, Londynie, Buenos-Aires, Tel Awiwie. Zdobyła Nagrodę Moliera dla najlepszego autora, a także Evening Standard Award oraz Laurence Olivier Award.

“Sztuka” Rezy jest komedią i, jak to prawdziwe komedie mają w chlubnym zwyczaju, skłania do poważnej, momentami bardzo niewesołej, zadumy. Wyśmiewając ludzkie słabości, nie kpi z nich złośliwie, chociaż same się o to proszą, lecz szuka ich źródła. Znajdując je, wzrusza. Historia wystawionej na próbę przyjaźni trzech bohaterów utworu, przy całej swej komiczności, jest opowieścią o współczesnym człowieku. A ten, jak każdy, ma swoje zmartwienia, niepokoje, problemy. Nieraz dramatyczne. Mądry humor Rezy jest na nie odpowiedzią. Pociesza, dodaje sił. Nie pozostawia po sobie jednak aury absolutnej błogości. Dowcip “Sztuki” jest przewrotny. W finale niekoniecznie wyłącznie śmieszny. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich ProScenium.

Premiera sztuki odbędzie się w ramach Wojewódzkich Jaracza Wędrówek w MDK-u w Radomsku w niedzielę, 7 maja o godz. 19.00.

Bilety: 40 zł.

Czas trwania spektaklu: 90 min.

Autor Yasmina Reza, przekład Barbara Grzegorzewska, reżyseria Krzysztof Prus, scenografia i kostiumy Marek Mikulski, inspicjentka, suflerka Anna Królikowska.

W rolach głównych: Mariusz Słupiński (Yvan), Michał Staszczak (Marc), Mariusz Witkowski (Serge).


Czytaj też:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD