W Radomsku będzie można studiować

Reklama

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. W Radomsku utworzone zostaną studia pierwszego stopnia. Dzisiaj prezydent Radomska Jarosław Ferenc podpisał list intencyjny z dziekanem Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi.


Rozmowy na temat powstania w Radomsku kierunku studiów trwały od dawna. W naszym mieście nie ma wyższej szkoły. Możliwość studiowania na miejscu przyczyni się bez wątpienia do pozostania wielu młodych ludzi w mieście.

Proces przygotowawczy obejmował wiele analiz. Z nich wynika, że Radomsko ma potencjał. Uczelnia będzie składać wniosek o akredytacje. Podpisanie listu intencyjnego jest znaczącym krokiem w tym procesie.

W naszym mieście mają powstać studia pierwszego stopnia (licencjackie) o kierunku Ekonomia o dwóch specjalnościach: Rachunkowość i Finanse oraz Kadry i Płace.

Lokalni przedsiębiorcy zapewnili możliwość odbywania praktyk w ich firmach. Na zmieniającym się rynku pracy brakuje pracowników z wysokimi kwalifikacjach.

Znamy potencjał radomszczańskich szkół średnich. Nasza szkoła rozpocznie działalność w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku (Mechanik). Czekamy na odpowiednie decyzje i pozwolenia ze strony Ministerstwa. Jesteśmy dobrej myśli – mówił dr Paweł Kaczorowski, dziekan Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki.

Na początku studia będą dostępne w trybie zaocznym, jednak przedstawiciele Uczelni nie wykluczają uruchomienia trybu dziennego.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego  to niepubliczna szkoła wyższa, założona w 1997 roku w Łodzi przez Bank PBG, Bank Przemysłowo-Handlowy i Powszechny Bank Kredytowy. Rektorem Uczelni jest dr Ewa Maciaszczyk.Czytaj też: ARIMR: Dopłaty do zbóż i nasion oleistych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD