Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Jarosława Ferenca

Zgodnie z przewidywaniami prezydent Radomska, Jarosław Ferenc otrzymał wotum zaufania z wykonania budżetu za 2020 rok.

Podczas sesji radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe Radomska wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu. Dane finansowe miasta przedstawiła skarbnik Mariola Wypych. 

Radni uchwalili również zmiany w budżecie na 2021 rok oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Zmiany dotyczące dochodów to wprowadzenie na zadania bieżące z wydatków niewygasających 160 tys. zł, a na zadania inwestycyjne 5 mln 512 tys zł.

Zmiany w uchwale budżetowej oraz WPF dotyczą przede wszystkim wprowadzenia zadań z wydatków niewygasających, a więc dokończenie budowy kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz przeniesienie wykonania projektów przebudowy dróg do WPF na przyszły rok, gdyż nie mogą zostać zrealizowane do końca roku.

Ponadto do budżetu i WPF-u wprowadzono nowe zadanie: Rozbudowa ul. Żeromskiego i przebudowa ul. Reymonta kwocie 752 tys. w bieżącym roku i 1.900 tys. na lata 2022 i 2023.

Zmiany w wydatkach bieżących to m.in. 200 tys. na remonty dróg, tak, aby w bieżącym roku na nakładki asfaltowe przeznaczyć ok 1,5 mln zł.

Na wniosek szpitala miasto udziali pomocy finansowej radomszczańskiej palcówce. Radni podjęli decyzję o przekazaniu 200 tys. złotych na zakup laparoskopu.

Po rozpatrzeniu i zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Miasta Radomska wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok radni udzielili absolutorium prezydentowi Jarosławowi Ferencowi z tytułu wykonania budżetu miasta za 2020 rok.

Za absolutorium dla prezydenta Radomska zagłosowało 12 radnych, 2 głosy był przeciw, 7 osób wstrzymało się.

Dziękuje za udzielenie absolutorium, to praca całego urzędu, dziękuje moim zastępcom, skarbnikowi,  naczelnikom i wszystkim tym którzy byli zaangażowani w prace nad budżetem – powiedział prezydent Jarosław Ferenc.


Czytaj też: Burzliwa debata nad raportem o stanie miasta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD