Wypadek na A1. Kierująca zasnęła za kierownicą?

Reklama

Zablokowany pas w stronę Katowic na autostradzie A1. W piątek, 10 maja przed godz. 8 miał miejsce wypadek drogowy, z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz lawety. Przyczyną najprawdopodobniej było zaśnięcie jednego z kierowców.


W piątek, 10 maja przed godz. 8 na autostradzie A1 w gminie Dobryszyce na 385 km w kierunku Katowic doszło do wypadku drogowego, z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz ciężarowego (laweta).

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy są na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca autem osobowym marki Opel 33-letnia kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą, straciła panowanie nad swoim pojazdem i uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki Kia, za kierownicą którego siedziała 51-letnia kobieta. Kierująca Kia po uderzeniu straciła panowanie nad autem i uderzyła w bariery energochłonne, a następnie w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy marki Mercedes, za kierownicą którego siedział 37-letni mężczyzna – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kierujące Oplem oraz Kia zostały przetransportowane do szpitala celem dalszych badań. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

Na obecną chwilę trwają utrudnienia w ruchu. Dwa pasy na autostradzie są zablokowane. Ruch w kierunku Katowic odbywa się jednym pasem.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby zwracali uwagę na swoje samopoczucie podczas jazdy. Nie wolno ignorować zmęczenia, znużenia lub pogarszającego się stanu zdrowia. W takich sytuacjach koniecznie trzeba zatrzymać pojazd w miejscu bezpiecznym i odpocząć – dodaje policjant.Czytaj też: Kupujesz auto na portalu aukcyjnym? Uważaj na oszustów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD