ZUS przypomina – jeszcze we wrześniu można zrealizować bon turystyczny

Reklama

Rodzice z województwa łódzkiego aktywowali już 224 tys. bonów turystycznych. To ponad 85 proc. wszystkich bonów przysługujących rodzicom w naszym województwie. Choć wakacje się skończyły, został jeszcze miesiąc na opłaty bonem za wypoczynek i warto go wydać choćby na wyjazdy weekendowe.


Aż 39 tys. bonów w naszym województwie nie zostało aktywowanych. Termin zrealizowania płatności bonem mija 30 września br., choć sama usługa może się odbyć później. Możemy, więc zaplanować wycieczkę np. na październikowy weekend, ale opłatę bonem np. za hotel, musimy uiścić jeszcze we wrześniu.

Do wydania choćby częściowego w bonach jest jeszcze ok. 104 mln zł w Łódzkiem. Tyle bowiem wynoszą w sumie nieaktywowane bony i aktywowane, ale niewykorzystane w całości lub części – mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest prosta i zajmuje tylko chwilę. Gdy aktywujemy bon na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

Do tej pory transakcje opłacone bonami z województwa łódzkiego wyniosły ok. 161,5 mln zł. Płatność bonami przyjmuje około 28 tys. podmiotów turystycznych. Lista podmiotów, u których można dokonać w taki sposób opłaty, dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej –https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Przypomnijmy, bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Każdemu dziecku należy się jeden bon w wysokości 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD