Select

75-letnia kobieta śmiertelnie potrącona na pasach przy ulicy Targowej

Polonaisse

Do tragicznego wypadku z udziałem 75-letniej kobiety doszło w Radomsku na ulicy Targowej. Kierujący golfem potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Radomszczanka ze względu na obrażenia ciała została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.


Do zdarzenia doszło 6 grudnia kilka minut przed godziną 16.00. Kierujący golfem, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, na którym znajdowała się 75-latka. W wyjaśnieniu okoliczności wypadku pomogło nagranie z kamer monitoringu. Policjanci po zabezpieczeniu nagrania i odtworzeniu go nie mają wątpliwości, co do tego kto i w jaki sposób przyczynił się do zaistnienia twego zdarzenia.

Wszystko wskazuje na to, że kobieta ze względu na opady śniegu poruszała się chodnikiem. Chcąc się przedostać na drugą stronę jezdni zatrzymała się, zsiadła z jednośladu i kiedy próbowała przejść przez jezdnię została potrącona przez osobówkę. Przy czym, kierowca golfa tuż przed przejściem wyprzedzał auto, które skręcało w osiedlową uliczkę. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy Radomska. 32-letni kierujący golfem był trzeźwy. 75-latka została przewieziona do w szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarła. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator, który nadzoruje to postępowanie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem ma obowiązek, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie prowadzą drogi dla pieszych. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Każdy z nas ma wpływ na swoje  bezpieczeństwo. Doświetlajmy się odblaskami czy różnymi światełkami dedykowanymi pieszym i rowerzystom.


Czytaj też: Pożar domu w Woli Malowanej. Dwie osoby zginęły

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD