JĘZYK POLSKI PRZEDE WSZYSTKIM

Reklama

Uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego “Święto Języka Polskiego” miało miejsce w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. Tegoroczną edycję zdominowała poezja, choć standardowo nie zabrakło dyktanda ortograficznego.

Projekt ten był realizowany w ZSE-E od grudnia do marca. Jak zwykle przewidziano w nim wiele atrakcyjnych przedsięwzięć. – Dużą popularnością wśród młodzieży cieszyła się wycieczka do Łódzkiej Szkoły Filmowej, Muzeum Animacji Se-Ma-For, gdzie uczniowie mieli możliwość wcielić się w role aktorów, opracować własne scenariusze, nagrać metodą piksilacji swoje krótkie filmiki – opowiada Renata Krupa, pomysłodawczyni projektu.

Oprócz tego w szkole zostały przeprowadzone konkursy m.in. na fraszkę i znajomość zasad ortografii. Podczas uroczystego podsumowania wyłoniono Mistrza Ortografii. Wśród uczniów równych sobie nie miała pierwszoklasistka Paulina Górka, zaś drugi rok z rzędu wśród nauczycieli zwyciężyła i tym samym obroniła tytuł,  germanistka Żaneta Bogacz. Z kolei z fraszką najlepiej poradził sobie Bartłomiej Marcinkowski. –  W ogóle nie spodziewałem się, że wygram.  To było dla mnie takie spontaniczne. Usiadłem i napisałem – kwituje. – Nie sądziłem, że pisanie fraszek sprawi mi taką przyjemność i frajdę, zresztą szkoła, koledzy niezwykle inspirują – dodaje.

Gośćmi specjalnymi Święta Języka Polskiego byli przedstawiciele Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”: Edmunda Bodanka, Lechosław Stępień i Mieczysław Tkacz, którzy zaprezentowali wybrane utwory poetyckie oraz z humorem opowiedzieli o procesie twórczym. Swoimi lirykami pochwaliła się także uczennica klasy I Kalina Sobczyk, która ma już na swym koncie debiutancki tomik poetycki.

Projekt został zrealizowany w ramach obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a zorganizowały go polonistki Renata Krupa i Aneta Jędrzejczyk.

(tekst: Aneta Jędrzejczyk, fot. ZSE-E)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD