LEKCJA BEZPIECZNEGO INTERNETU

Reklama

σW radomszczańskim Elektryku przyszli technicy informatycy obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to ogólnoeuropejskie przedsięwzięcie popularyzujące pozytywne wykorzystanie Internetu. W tym roku dzień ten odbywał się pod hasłem:  „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Tradycją Elektryka stały się lekcje informatyki organizowane z myślą o najmłodszych i dla najmłodszych. Podczas tegorocznego DBI swoich starszych kolegów odwiedzili trzecioklasiści z PSP nr 7 w Radomsku. Uczniowie  klasy 3b wraz wychowawczynią  Mariolą Wiśniewską uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach w nowoczesnej pracowni komputerowej.

Ich zabawę z informatyką rozpoczęła gra popularyzująca naukę programowania. Dzieci szybko opanowały zasady i sterowały postaciami ze świata Star Wars. Oglądały filmy i materiały wizualne opracowane przez nauczycieli informatyków z ZSE-E. Chętnie dyskutowały o plusach Internetu, wskazywały na  możliwość wyszukania przydatnych informacji, rozrywkę, ale były też świadome zagrożeń, które niesie ze sobą sieć. Na koniec zajęć każdy uczeń tworzył swój komiks – rysunek przedstawiający jakąś radę, czy sytuację kojarzącą się z zagrożeniem internetowym. Młodzi internauci grali w gry typu „memorka” i mogli porysować zarówno kredkami jak i w prostym programie graficznym. Dzieciom podobał się także trenażer refleksu – przyrząd zwiększający sprawność fizyczną i refleks, który był miłym przerywnikiem – bo przecież przed komputerem nie można za długo siedzieć. Zajęcia zakończyła wycieczka po szkole i wspólne zdjęcie.

Lekcję informatyki dla najmłodszych przeprowadzili nauczyciele: Agnieszka Orłowska i Artur Frost.

(info: ZSE-E w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD