POSMAKOWALI STUDENCKIEGO ŻYCIA

Reklama

Naukowy i eksperymentalny klimat miała wycieczka uczniów Elektryka na Politechnikę Łódzką. Ponad 60-osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w warsztatach i wykładach na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Ta naukowa wycieczka to kolejny punkt harmonogramu w projekcie „Bliżej matematyki – bliżej nauki”. Tym razem młodzież Elektryka miała okazję sprawdzić w praktyce jak wyglądają i przebiegają wykłady oraz zajęcia warsztatowe na uczelni technicznej. Jedna grupa uczniów wzięła udział m.in. w wykładzie na temat promieniowania RTG, hydro – i aerodynamiki. Z kolei druga podczas zajęć praktycznych poznawała urządzenia i technologie służące do identyfikacji ludzi, np. skanery linii papilarnych czy naczyń krwionośnych. Ponadto nauczyła się tworzyć realistyczne animacje komputerowe do gier. – To bardzo ciekawa technika stosowana w filmach i grach komputerowych, polegająca na „przechwytywaniu” trójwymiarowych ruchów aktora za pomocą dziesięciu kamer umieszczonych dookoła postaci i pięćdziesięciu trzech markerów umieszczonych w kluczowych miejscach na ciele aktora. To coś niesamowitego – opowiada Kacper Zakrzewski. – Byłem ogromnie zaskoczony, że wyposażenie jednej niewielkiej pracowni kosztowało uczelni ponad milion złotych – dodaje.

– Z kolei na ostatnich warsztatach przenieśliśmy się w świat wirtualnej rzeczywistości, za pomocą okularów VR przenieśliśmy się do gry komputerowej, która zastąpiła nam rzeczywistość. Byliśmy bohaterami tej gry i za pomocą naszych ruchów m.in. głowy mogliśmy planować i kierować ruchami postaci – dopowiada Kamila Kubik.

Dla młodzieży było to ciekawe i niecodzienne doświadczenie. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Anna Kucharska i Halina Jurczyk.

(tekst: Aneta Jędrzejczyk)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD