Select

Radomszczański sztab WOŚP zebrał blisko 100 tysięcy

Jubiler Ako

Za nami Jubileuszowy 30. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 8 rano Sztab Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wydał puszki 139 wolontariuszom. Jak co niedziele o godz. 10.00 odbył się Niedzielny Poranek Filmowy , jednak tym razem z WOŚP  – p.h. Zabawki. Nie obyło się bez biegu w Parku Świętojańskim – Bieg Policz się z cukrzycą przyciągnął mnóstwo chętnych biegaczy, tych starszych jak i młodszych.

Jedną z atrakcji był pokaz sprzętu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy w Radomsku. W sali widowiskowej MDK  odbył się koncert „Kultura Ma Głos na żywo”. W programie, który poprowadzili Jolanta Dąbrowska i Krzysztof Zygma wystąpili: Klub Tańca Towarzyskiego „Etiuda”, Grupy taneczne z MDK Zumba Kids i Zumba Kids Junior, Zespół Wokalno – Instrumentalny „Tęczowe Nutki”, Kolędnicy MDK „Rekwizytornia Teatr” oraz Dominik Żulicki.

O godz. 18.00 odbył się Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdaleny Syposz, Przemysława Pacana, Michała Rorata i Marcina Pożarlika. Utwory pochodziły z płyty „Północ już była”.  Na koniec wystąpiła Orkiestra Dęta „Ekspresja” MDK w Radomsku.

O godz. 20.00 nie zabrakło „Światełka do nieba” , które w tym roku było wyjątkowe, wszyscy zebrani w MDK zapalili wspólnie zimne ognie. Zrobiło się nastrojowo i klimatycznie. Przez cały dzień kwestujący mogli posilić się w kantynie przygotowanej przez harcerzy z Hufca ZHP Radomsko.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku zorganizowała loterię fantową podczas której można było wygrać m.in. słodycze, zabawki, torby podróżne lub bon na pizzę. Ponadto przez cały dzień działała fotobudka, punkt pomiaru ciśnienia tętniczego oraz badanie poziomu cukru przygotowany przez Szpital Powiatowy w Radomsku. Punkt krwiodawstwa (szpital) pobrał 5850 ml od 13 krwiodawców (każdy oddał po 450 ml krwi). w Hali Sportowej przy PSP nr 6 odbyły się Halowe Mistrzostwa Radomska w Futsalu oraz Turniej piłki halowej dla dzieci. W Sali sportowej MOSIR Radomsko zorganizowany został Otwarty Orkiestrowy Turniej Tenisa Stołowego Radomszczańskiego Towarzystwa Sportowego Sokół (współorganizator UMLKS Radomsko) Na zbiorniku na Wymysłówku odbyło sią morsowanie i saunowanie Morsów z Radomska.

Podczas tegorocznego finału w interencie organizowano licytacje, była także możliwość wpłaty datków do e-skarbonki. Liczenie pieniędzy jeszcze trwa, do tej pory przeliczono blisko 100 tysięcy złotych.

Serce z samochodów na Placu Targowym. Pomysłodawcą akcji był Artur Kępa.
fot. Radomsko z Drona

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD