Skwer przy ulicy Owocowej i park kieszonkowy „Relaksik” już dostępne dla radomszczan

Reklama

Dzisiaj o godzinie 11  miało odbyć się oficjalne otwarcie skweru przy ulicy Owocowej i parku kieszonkowego ,,RELAKSIK”  na Kowalowcu. 10 minut przed planowanym rozpoczęciem media dostały informację od biura promocji miasta, że planowane otwarcie z prezydentem zostało przeniesione na jutro. Taki jawny przejaw braku szacunku pozostawiamy bez komentarza.


Istotnym faktem jest to, że parki kieszonkowe są już dostępne dla mieszkańców. Skwery powstały w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego.

Tereny na Owocowej i Krasickiego zostały wyrównane, położono nowy chodnik i ustawiono kilka ławek. Zasadzono m.in. nowe nasadzenia drzew i krzewów. Na Owocowej zamontowana została lampa solarna i tablice edukacyjne. U zbiegu ulic Ks. Kościowa i Krasickiego wykonano suchy strumień i ułożono ścieżkę mineralną.

Z założenia autorów projektów parki mają być miłym miejscem do spotkania w gronie znajomych. Ideą parków kieszonkowych jest zorganizowanie mieszkańcom zielonej przestrzeni do odpoczynku i rekreacji, nawet w środku gęstej zabudowy.

Zgodnie z założeniami BO koszt parku u zbiegu ulic Ks. Kościowa i Krasickiego to 85 500 zł, przy ulicy Owocowej 137 000 zł.

Parki są już otwarte, każdy mieszkaniec może z nich skorzystać. W tej sytuacji nasuwa się pytanie czy oficjalne otwarcia parków i skwerów z udziałem władz są potrzebne?


Czytaj też: Marzenna Dłubak nową szefową radomszczańskiego Sanepidu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD