Solarprojekt
ZSE-E

STAŻ ZAWODOWY W NIEMCZECH DOBIEGŁ KOŃCA

Dwuletni projekt „Staż zawodowy w Niemczech – szansa dla informatyków z Elektryka” dobiega końca. Ostatnia 20-osobowa grupa zakończyła praktyki zagraniczne w Powiecie Bodeńskim.

Uczniowie w czasie dwutygodniowego wyjazdu do Niemiec zdobywali przygotowanie do pracy z najnowszymi technologiami i sprzętem, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez współczesnych pracodawców.

Dla młodego człowieka z niewielkiej miejscowości odnalezienie się w obcym środowisku pracy, gdzie wszyscy porozumiewają się w obcym języku, jest nie lada wyzwaniem. W trakcie praktyk młodzi stażyści mieli okazję do zaprezentowania własnych umiejętności zawodowych i wypróbowania umiejętności językowych. Jednak najważniejsze było nabycie nowej wiedzy i doświadczeń zawodowych.

Kolejnym ważnym efektem stażu jest rozwój umiejętności i kompetencji społecznych, takich jak praca w grupie międzynarodowej, otwartość wobec grup odmiennych kulturowo i religijnie, wzmocnienie poczucia własnej wartości. Uczniowie mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów i znajomości. Wypróbowali własne umiejętności językowe zarówno w miejscu praktyk, jak i w kontaktach społecznych.

Łącznie w projekcie uczestniczyło 40 uczniów i 4 nauczycieli. Staże zawodowe realizowane były w ramach programu ERASMUS+. Udział w projekcie był dla uczniów całkowicie bezpłatny. Mieli oni zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, transport oraz kieszonkowe.

Dwutygodniowy pobyt w Badenii Wirtembergii to również możliwość zwiedzenia południowych Niemiec i sąsiadującej Szwajcarii oraz przybliżenie kultury naszego zachodniego sąsiada.


– Pracowaliśmy m.in. w profesjonalnym studiu filmowym na bardzo zaawansowanym technicznie sprzęcie, co pozwoliło na nabycie nowych umiejętności” – mówi Jakub, jeden ze stażystów. – Zarówno ja, jak i inni uczestnicy stażu jesteśmy przekonani, że warto brać udział w tego typu projektach – dodaje.

(info: ZSE-E w Radomsku)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW