Z ŻYCIA MIASTA

MAJĄ WIEDZĘ O EUROPIE

Młodzi coraz częściej biorą sprawy w swoje ręce. To nie oklepany slogan. To fakt. Wymiernym tego dowodem jest zorganizowanie przez Klaudię Andrzejczyk, Kacpra Motyla oraz Mateusza Patalana czyli reprezentantów Szkolnego Klubu Europejskiego „Młodzież dla Europy” działającego w PSP nr 7 w Radomsku, I  Powiatowego Konkursu Wiedzy o Europie.

W konkursie udział wzięli uczniowie czterech szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku, oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Wydarzenie prowadzone przez Mateusza Patalana, miało formułą podobną do znanego teleturnieju „1 z 10”.

Na uczestników czekało 150 pytań. Tematyka były przeróżna. Zawodnicy musieli m.in. odpowiedzieć na pytania: Którego dnia grudnia są zawsze wręczane nagrody Nobla? Najdłuższe, całkowite zaćmienie Księżyca w obecnym stuleciu, miało miejsce w 2018, w lipcu czy w sierpniu? Czy językiem urzędowym w Mołdawii jest język rumuński? Które z państw europejskich ma największe zagęszczenie teatrów operowych na swoim terytorium? Uważany na najszybszy zespołowy sport świata – hurling to tradycyjna gra w którym europejskim kraju? Z którego europejskiego kraju wywodzi się zwyczaj strojenia choinki?

Ostatecznie, po bardzo emocjonującej końcówce konkursowych zmagań zwyciężyła Daria Hasik (PSP 7 w Radomsku). Miejsce drugie zajęła Ada Dębska (PSP 6 w Radomsku), zaś miejsce trzecie wywalczyła Maria Dziegieć (PSP 6 w Radomsku).

Xxx

Przypominamy, organizatorzy I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Europie: Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Cześć, Europo!”, którego organizatorem jest między innymi Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Stowarzyszenie „Młodzi dla Europy”.

 

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW