PROJEKT „MOBILNOŚĆ KLUCZEM DO SUKCESU” PODSUMOWANY

Reklama

W czwartek 21 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych projektu „Mobilność  kluczem  do sukcesu”. Był to projekt unijny w ramach którego 80 uczniów wszystkich zawodów (technik ekonomista, handlowiec, hotelarstwa, fototechnik i technik cyfrowych procesów graficznych) wzięło udział w  praktykach zagranicznych. Odbyły się  trzy wyjazdy do włoskiej, nadmorskiej miejscowości Rimini i jeden staż w departamencie Gers w południowej Francji, w górskim regionie Midi Pireneje. Na realizację przedsięwzięcia „Ekonomik” otrzymał 197772 EURO  – największe dofinansowanie w województwie łódzkim w latach 2017-2018. Autorem i koordynatorem projektu była Magdalena Geniusz-Starostka.


Podczas spotkania był czas na wspomnienia z pobytu we Włoszech i  Francji. Uczniowie obejrzeli  prezentacje multimedialne, podsumowano konkursy związane z projektem, a na koniec odbyło się uroczyste wręczenie dokumentów „Europass”. Są to certyfikaty wydane w 2 językach (polskim i angielskim) potwierdzające odbycie stażu zawodowego, które mamy nadzieję będą dla młodzieży przepustką do znalezienia pracy nie tylko na polskim ale i na europejskim rynku pracy.

Uczniowie podczas uroczystości zgodnie stwierdzili, że była to dla nich niesamowita przygoda. Udział w projekcie uświadomił młodzieży, że kraje Unii Europejskiej stoją przed nimi otworem, a u podstaw sukcesu leży znajomość języków obcych, które ułatwiają mobilność.

„Projekty były realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+”.

(info: ZSE w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD