KONFLIKTOWA ROZBUDOWA OSIEDLA RODZINNEGO

Reklama

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku nie ustaje w proteście przeciwko rozbudowie „Osiedla Rodzinnego” przy ul. Starowiejskiej.  – Prezydent miasta pomimo naszych sprzeciwów wydał decyzję ustalającą warunki zabudowy dla tej inwestycji. Mamy nadzieję, że starostwo nie wyda jednak pozwolenia na budowę bloków – zauważa prezes OSM, Mariusz Broniszewski.

Decyzja o warunkach zabudowy dla KDM Sp. z o.o. na budowę sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym jednego z częścią handlowo – usługową, z dopuszczeniem garaży w części podziemnej tych budynków oraz budowę dwudziestu pięciu budynków garażowych, wraz z uzbrojeniem i urządzeniem terenu zlokalizowanych przy ul. Starowiejskiej w Radomsku została wydana przez prezydenta Radomska 20 października 2017 roku. Deweloper, mając stosowną decyzję mógł podjąć kolejne kroki zmierzające do wcielenia swojego inwestorskiego planu w życie.  Owym kolejnym krokiem jest staranie się o otrzymanie pozwolenia na budowę osiedla budynków mieszkaniowych wielorodzinnych. Dokument wydaje Starostwo.

To skłoniło kierownictwo OSM do przedstawienia swoich racji tak zarządowi powiatu, jak i radnym. – Warunkiem funkcjonowania zakładu jest spełnienie określonych wymagań regulowanych przepisami, zarówno z dziedziny bezpieczeństwa pracy, jak i ochrony środowiska, poziomu hałasu, zanieczyszczeń powietrza. Wszystkie te wymagania w chwili obecnej spółdzielnia spełnia, lecz na podstawie doświadczenia z lat ubiegłych, gdzie mieszkańcy zgłaszali wiele uwag i pretensji, jesteśmy przekonani że tak bliska lokalizacja budynków  mieszkalnych będzie w przyszłości miała poważne konsekwencje dla zakładu – zauważa prezes OSM, Mariusz Broniszewski. – Nie wykluczamy jego likwidacji, co w konsekwencji przyczyni się do utraty zatrudnienia 650 osób, zaprzestania produkcji i skupu mleka od 2700 dostawców, a w konsekwencji do wzrostu bezrobocia i zubożenia rodzin – dodaje.

Obecny na posiedzeniu komisji rozwoju przedstawiciel spółki KDM zauważył, iż nie ma żadnych przeciwwskazań co do rozbudowy „Osiedla Rodzinnego”. – Posiadamy utrzymaną w mocy decyzję o warunkach zabudowy, zatem jesteśmy na prawie. Realizujemy wszystkie aspekty techniczne, które powinniśmy zrealizować, aby to osiedle wybudować. Poza tym posiadamy bez mała 100 chętnych osób na zakup mieszkań na tym osiedlu – podkreśla Marcin Ściubak.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami”, w czwartek 8 marca 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD