KREATYWNE BUDOWNICTWO W „MECHANIKU”

Reklama

Uczniowie technikum budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku wzięli udział w kreatywnych zajęciach z zakresu konstruowania dowolnej budowli z materiałów ekologicznych takich jak drewniane patyczki i elementy roślinne.

14481852_1327875163889230_8983874513416874987_o

Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były dwie nauczycielki przedmiotów zawodowych, które postanowiły zrobić swoim uczniom niespodziankę z okazji podwójnego święta – Dnia Budowlańca i Dnia Chłopaka – i zorganizować zajęcia inne niż zwykle.

Głównym celem organizatorek było zintegrowanie uczniów ze wszystkich klas budowlanych, a szczególnie pierwszaków, oraz rozbudzenie kreatywności, umiejętności manualnych, widzenia przestrzennego i logicznego myślenia. Nie mogło zabraknąć również dobrego humoru, miłej atmosfery pracy, wielu śmiesznych sytuacji, które na długo pozostaną w pamięci młodzieży oraz zaskakujących rozwiązań projektowych wynikających z niezwykłej pomysłowości uczestników. Dodatkowym atutem zajęć było miejsce ich realizacji – wyjście z ławek szkolnych na świeże powietrze i piękna pogoda dodająca energii do działania.

Efektem zmagań budowlańców jest osiem przestrzennych makiet różnych obiektów, które zostały stworzone przez 3 i 4-osobowe zespoły losowo dobranych uczniów w krótkim, bo obejmującym jedną godzinę lekcyjną, czasie. Każda praca została przez jej twórców opatrzona nazwą własną, m.in. Nowoczesny młyn, Sklep myśliwski, Kurnik i weźmie udział w konkursie na najbardziej kreatywną konstrukcję. Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas planowanego na drugą połowę października Dnia Potyczek Budowlanych połączonego ze szkolnym etapem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju zajęcia pozwolą uczniom dostrzec możliwości, jakie stwarza im nauka w zawodzie technik budownictwa i odkryć w sobie ukryte dotąd talenty.

tekst: Anna Roksela, Joanna Kruk (ZSP 1)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD