POKONALI NAŁÓG. TERAZ WSPIERAJĄ INNYCH

Reklama

Już po raz trzeci Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa”  włączył się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Dyżury przez cały dzień w siedzibie klubu przy ulicy Jagiellońskiej 16 pełnili m.in. psycholog oraz doświadczeni klubowicze, którzy każdemu kto przyszedł udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

Jak zauważa prezes “Szansy” Anna Kopeć Ogólnopolski Dzień Trzeźwości  to jedna z wielu okazji, by otwarcie rozmawiać o problemach rodzin alkoholowych i informować o działaniach, które mają pomóc wyjść z nałogu i wytrwać w trzeźwości. – Wykorzystujemy ten dzień do promocji zdrowych form spędzania wolnego czasu jako działań rehabilitacyjnych i profilaktycznych.  Alkohol to bardzo niebezpieczna używka, siejąca spustoszenie w organizmie. Warto mieć tego świadomość i nie zwlekać z szukaniem pomocy – podkreśla.

Paweł Skórka, wiceprezes “Szansy”, który z nałogiem zerwał 5 lat temu zwraca natomiast uwagę jak bardzo ważna jest świadomość osób, które żyją z alkoholikiem.  – Cierpi nie tylko osoba nadużywająca alkohol, ale cała jej rodzina. Najbardziej osoby trzeźwe, które muszą z tym funkcjonować, jakoś żyć. Najbardziej pokrzywdzone są dzieci, które nie są w stanie otrzymać od rodziców wsparcia. Bardzo ważna jest świadomość osób, które żyją z alkoholikami, świadomość tego, że taki problem w ich rodzinie istnieje i że nie jest to ich osobista sprawa – mówi pan Paweł.  – Tylko wtedy człowiek, który zdecyduje się porozmawiać z kimś o swoim problemie dowie się, co może zrobić dalej, jak może pomóc, jak może sam się zachowywać, jakiej pomocy sam może oczekiwać, jaką może uzyskać. Tylko wtedy, kiedy ten temat tabu zostanie złamany, jest szansa, że jeżeli sprawa wyjdzie na światło dzienne, to będzie można coś z tym zrobić. Dlatego tak ważne jest żeby złamać tajemnicę – dopowiada pani Ania.

Drzwi “Szansy”  dla zainteresowanych osób otwarte są nie tylko przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości.  Zainteresowane osoby z porad i doświadczenia członków mogą skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00.  W soboty klubowicze zapraszają na godz. 16.00, a w niedziele na godz. 17.00.  Oprócz fachowych porad i rozmów od serca “Szansa” oferuje liczne imprezy integracyjne.   -Organizujemy rajdy rowerowe, spływy kajakowe. Innymi słowy od wczesnej wiosny do późnej jesieni bawimy się całymi rodzinami pokazując tym samym, że aby dobrze się bawić wcale nie trzeba spożywać alkoholu – konkluduje prezes “Szansy” Anna Kopeć.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD