POLSKO-GRECKA WYMIANA W „MECHANIKU”

Reklama

Uczniowie III LO i Technikum Mechaniczno-Budowlanego już po raz kolejny uczestniczyli w wymianie polsko-greckiej w ramach projektu eTwinning “Recreational physical activities in natural environment”.

Ideą akcji było propagowanie zdrowego stylu życia. Ponad połowa dorosłych i co ósme dziecko w Polsce są otyłe lub mają nadwagę. Jest to poważny problem zdrowotny, któremu trzeba przeciwdziałać poprzez działania sprzyjające aktywności fizycznej i właściwym nawykom żywieniowym. W ramach wizyty polscy i greccy uczniowie przedstawili prezentacje multimedialne na temat zdrowia oraz uczestniczyli w zajęciach sportowych: crossfit, w-f na trampolinach, paintball oraz nordic walking. Odbyły się także wycieczki edukacyjne do Łodzi oraz do Warszawy.

Warto nadmienić, że „Mechanik” ma duże doświadczenie w prowadzeniu projektów europejskich i cały czas prężnie się rozwija. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż poprzedni projekt eTwinning “Following Eratosthenes’ footsteps” został odznaczony Krajową Odznaką Jakości oraz Europejską Odznaką Jakości.

Obecnie w ZSP nr 1 realizowane są dwa inne przedsięwzięcia dofinansowane ze środków unijnych. Pierwszy z nich to projekt “Mobile applications to ease learning for students” przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+, którego głównym celem jest rozwój kompetencji cyfrowych. Uczniowie i nauczyciele będą uczestniczyć w międzynarodowych działaniach związanych z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniem zaplanowanych w Polsce, Rumunii, Włoszech oraz Grecji. Natomiast drugi projekt „Praktyka czyni mistrza” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ma na celu zwiększenie szans na zatrudnienie i funkcjonowanie w Europie 52 uczniów Technikum Mechaniczno-Budowlanego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 poprzez udział w praktykach zagranicznych w Zjednoczonym Królestwie.

(info: M. Zając)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD