Luxbud

WIELKIE SPAWANIE UCZNIÓW „MECHANIKA”

Polonaisse

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku z klas I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej (elektromechanicy i monterzy maszyn i urządzeń) oraz III klasy Technikum Mechaniczno-Budowlanego uczestniczyli w pokazie i szkoleniu z zakresu spawalnictwa pod patronatem Politechniki Częstochowskiej, prowadzonego przez wykładowców tej uczelni. Zajęcia zostały zorganizowane w Zawadzie koło Tomaszowa Mazowieckiego.

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z obecnie stosowanymi spawalniczymi technikami łączenia metali, następnie w czasie warsztatów połączonych z pokazem mieli możliwość ćwiczyć spawanie na wcześniej przygotowanych próbkach.

Uczniowie ćwiczyli spawanie elektrodą otuloną MMA, spawanie półautomatem spawalniczym MAG, spawanie elektrodą wolframową TIG oraz wykonywali ćwiczenia lutospawania i ​​cięcia plazmą, w których każdy uczeń mógł wyciąć dowolny kształt. Pod koniec ćwiczeń zorganizowany był konkurs na ,,najlepszą spoinę”, która była sprawdzana pod względem wytrzymałości. Nagrodą dla uczniów Mechanika jest udział w finale wojewódzkim konkursu na ,,najlepszą spoinę”, który odbędzie się 21 kwietnia. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty odbycia szkolenia z zakresu spawania firmowane przez wydział Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej.

(info: ZSP1)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD