ĆWICZENIA „MUNDURÓWKI”

Reklama

Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz inni zaproszeni specjaliści przeprowadzili zajęcia praktyczne z uczniami klas o profilu policyjnym utworzonym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku.

Podczas zajęć, dzielnicowi ćwiczyli z uczniami elementy musztry policyjnej, opowiadali o sposobach i zasadach wykorzystania środków przymusu bezpośredniego oraz innego sprzętu jakim posługują się policjanci podczas codziennej służby lub w czasie zabezpieczeń różnego rodzaju imprez rozrywkowych, sportowych. Z równie dużym zaangażowaniem i pasją o służbie w policji opowiadali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy dodatkowo przedstawili swoje umiejętności związane z kierowaniem motocyklem policyjnym. Kilka zdań odnośnie właściwego zachowania na drodze, w sieci, w grupie rówieśniczej przekazał młodzieży policyjny profilaktyk społeczny. Młodzież wysłuchała również krótkiej prelekcji na temat pracy w służbach mundurowych. W drugiej części „manewrów” uczestnicy wyruszyli w las wraz z pracownikiem MOSiR w Radomsku aby sprawdzić swoją orientację w terenie. Ćwiczenia zakończone były wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Jak podkreślają pedagodzy, celem manewrów było zdobycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, współpracy w grupie, uczenie odpowiedzialności, dyscypliny, a przede wszystkim integracja młodzieży.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD