FILMOWA POLEMIKA

Reklama

W sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się debata i warsztaty krytyki filmowej „Skrytykuj!”, zorganizowane przez liderkę Filmoteki Szkolnej, nauczycielkę I LO im. Feliksa Fabianiego w Radomsku.

Debatę i warsztaty poprowadziła Kaja Klimek – publicystka popkulturowa, absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przygotowuje pracę na temat remiksu w kulturze popularnej. W 2011 i 2012 roku została wyróżniona w konkursie dla młodych krytyków filmowych im. K. Mętraka. W 2014 roku została współprowadzącą programu Weekendowy Magazyn Filmowy, gdzie występowała u boku Tomasza Raczka. W 2015 roku duet zdobył nagrodę PISF w  kategorii „Audycja Filmowa”.

Tematem debaty była dyskusja na temat filmowej wizji powstania warszawskiego, pod hasłem „Kanał” Wajdy kontra „Miasto 44” Komasy.

Po niezwykle burzliwej debacie, Kaja Klimek zrealizowała warsztaty krytyki filmowej, podczas których uczestnicy projektu nakręcili wideorecenzje filmów, będących przedmiotem polemiki.

Projekt jest elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej PISF „Skrytykuj!”, której celem jest  promowanie wśród młodzieży świadomej dyskusji o kinie, zachęcenie do krytycznej rozmowy o filmach, kształtowanie umiejętności dostrzegania i odczytywania wszystkich elementów filmu decydujących o jego ideowych i estetycznych walorach, stworzenie możliwości szczerego i autentycznego wyrażania swoich opinii.

W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie pięciu radomszczańskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Publicznego Gimnazjum nr 3 i Publicznego Gimnazjum nr 6. Zostało ono zrealizowane we współpracy z Filmoteką Szkolną, przy wsparciu PISF i filmoteki Narodowej.

(info: I LO w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD