WSKAZUJĄ DROGĘ DO TRZEŹWOŚCI

Reklama

Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” w Radomsku przyłączył się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Z tej okazji przez cały dzień w siedzibie „Szansy” dyżurowali członkowie stowarzyszenia, psycholodzy, terapeuci oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Radomszczanie, którzy odwiedzili dziś „Szansę” mogli nie tylko zapoznać się z działalnością stowarzyszenia, ale również otrzymać wskazówki, jak wyjść z nałogu i wytrwać w abstynencji. Z porad tych mogły korzystać zarówno osoby uzależnione od alkoholu, jak również członkowie ich rodzin.

– Bardzo ważne jest uświadomienie osobom współuzależnionym, żyjącym wśród problemu uzależnienia, jak ważne jest wyjście z zamkniętego, pełnego tajemnic świata i zwrócenie się o pomoc. Taką właśnie pomoc można otrzymać w stowarzyszeniu „Szansa” – mówi członek stowarzyszenia Dariusz Kopeć.

Stowarzyszenie „Szansa” jest miejscem, gdzie prowadzone są różnego rodzaju działania pozwalające na wyjście z nałogu. Ale nie tylko.

– Jest to również miejsce spotkań i wspólnego spędzania czasu. Naszą rolą jest działanie na rzecz swoich członków, ich rodzin i osób, które do nas trafiają, jak również działanie na rzecz lokalnej społeczności – podkreśla prezes „Szansy” Anna Kopeć.

Członkowie „Szansy” chętnie angażują się w organizowane na terenie Radomska akcje. Chcą udowodnić, że można żyć w trzeźwości, realizować swoje pasje i tworzyć szczęśliwą rodzinę. Terapeuta Bogdan Szymczyk podkreśla, że zgłoszenie się do stowarzyszenia dla wielu uzależnionych osób to jedyna nadzieja na wyjście z nałogu.

– Problem alkoholowy w naszym społeczeństwie niestety narasta. Szczególnie, jeśli chodzi o uzależnienie kobiet. Przed laty kobieta zmagająca się z uzależnieniem była rzadkością. Dziś co trzecia osoba, która się do mnie zgłasza to kobieta. Działalność takich klubów jak „Szansa” jest bardzo potrzebna. Ich członkowie promują zdrowy styl życia, wspierają osoby uzależnione, jak i współuzależnione. Co, istotne do „Szansy” może przyjść każdy, nie tylko osoba uzależniona. Każdy, kto w swojej rodzinie ma problem alkoholowy może liczyć na pomoc. Jest to miejsce, gdzie jeden drugiego wysłucha i wesprze. W przypadku jakiegokolwiek uzależnienia jest to niezmiernie istotne – zauważa Bogdan Szymczyk.

Współorganizatorem radomszczańskich obchodów Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD