Z ŻYCIA MIASTA

PROEUROPEJSKI DZIEŃ W „SIÓDEMCE”

Publiczną Szkołę Podstawową nr 7 w Radomsku odwiedził dziś niecodzienny gość. Mowa o Syriuszku – oficjalnej maskotce Unii Europejskiej. Syriuszek do „siódemki” przybył w ramach odbywającego się w placówce proeuropejskiego dnia. Wydarzenie zorganizował prężnie działający zarówno w szkole, jak i na terenie miasta Szkolny Klub Europejski  „Młodzież dla Europy”.

Syriuszek to nie jedyny gość „siódemki”. W proeuropejskim dniu uczestniczą również przedstawicielki Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak  wyjaśnia Tomasz Mazur, opiekun SKE „Młodzież dla Europy” proeuropejskie działania w szkole mają związek z realizacją dwóch projektów. –  Pierwszy projekt to „Cześć Europo”. Jest to ogólnopolski konkurs  organizowany przez Fundację Schumana oraz Stowarzyszenie „Młodzi dla Europy”.  Główną nagrodą w tym konkursie jest wyjazd do Brukseli.  Drugi projekt, pod który podpinamy dzisiejsze działania w szkole, to konkurs Fundacji Schumana, w którym można wygrać wyjazd na Paradę Schumana – wyjaśnia Tomasz Mazur.

Podczas dzisiejszego proeuropejskiego dnia w „siódemce” odbędzie się debata uczniów na temat 15 – lecia członkostwa Polski w UE,  symulacja obrad Parlamentu Europejskiego. Będą też gry i zabawy dla dzieci z najmłodszych klas. Dzień zakończy się prelekcją zorganizowaną przez Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW