WIĘKSZY NACISK NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA

Reklama

Wkrótce na ulicach Radomska pojawi się więcej pieszych patroli policji. Ponadto, na stronie internetowej urzędu miasta został uruchomiony specjalny pasek, informujący o zagrożeniach. Wszystko to ma sprawić, że mieszkańcy będą czuli się bezpiecznie.

Efektywniejsze patrole ponadnormatywne

Ponad 260 tysięcy złotych przeznacza magistrat na ponadnormatywne patrole policji. Wkrótce zwiększą one swoją efektywność.

2

– Jestem po kilku rozmowach z komendantem policji. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, aby patrole – po pierwsze były piesze, a po drugie skupiały się w miejscach wskazanych przez mieszkańców miasta Radomska, jako miejsca, w których dochodzi do zagrożeń. Podczas wtorkowych przyjęć interesantów, mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę większej kontroli w różnych częściach miasta, np. przy placach zabaw, boiskach, skateparku, czy w rejonie ul. 11-go Listopada i Reymonta. Mieszkańcy prosili także, aby zwracać uwagę na drobne wykroczenia, które są nagminne, a przez to bardzo uciążliwe. Chodzi przede wszystkim o przypadki wandalizmu, zakłócania spokoju ciszy nocnej czy picia alkoholu oraz obecności osób nietrzeźwych pod sklepami, w parkach czy nawet w blokowych klatkach schodowych – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku Dariusz Szulc podkreśla, że na tle województwa łódzkiego, Radomsko wypada bardzo dobrze pod względem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

– Władze Radomska robią w tej kwestii naprawdę bardzo dużo. Świadczy o tym chociażby kwota, jaka jest zabezpieczona w budżecie na patrole ponadnormatywne. Doceniamy to i traktujemy samorząd jako poważnego partnera do tworzenia bezpieczeństwa w mieście. Przychylimy się do prośby prezydenta, aby było więcej patroli pieszych. Pragniemy, aby zwiększało się poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – podkreśla Dariusz Szulc.

Internetowy komunikator o zagrożeniach

Na stronie internetowej www.radomsko.pl został uruchomiony tzw. pasek zagrożeń, czyli komunikator, który będzie zawiadamiał mieszkańców o bieżących zagrożeniach np. meteorologicznych, ale także o wszelkiego rodzaju awariach czy zagrożeniach związanych z komunikacją. Pasek będzie pojawiał się pod menu głównym w różnych kolorach, w zależności od stopnia zagrożenia: zielonym (1 stopnia), żółtym (II stopnia), pomarańczowym (III stopnia) i czerwonym (IV stopnia). Komunikator będzie się pojawiał tylko w przypadku zaistnienia zagrożenia.

6

Pasek będzie obsługiwany przez pracowników Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku.

W ubiegłym tygodniu został uruchomiony próbny komunikat, w celu sprawdzenia działania paska zagrożeń. Dziś około godz. 12.00 został uruchomiony ponownie, by przypomnieć mieszkańcom, że mogą się rejestrować w systemie Samorządowego Informatora SMS.

– Informator SMS co prawda nie jest rzeczą nową, ale chcemy przypomnieć mieszkańcom, że taki system powiadomień istnieje, i że w prosty sposób można z niego skorzystać. Ponadto chcemy zaktualizować bazę numerów. Z informacji przekazanych przez firmę obsługującą ten system wynika, że około 50 procent numerów w bazie jest nieaktywnych. Wynika to z tego, że część z użytkowników zmieniła numer telefonu, wyjechała, czy numer był na kartę.  Dlatego chcemy tę bazę numerów zaktualizować, aby komunikaty przychodziły do osób, które rzeczywiście chcą z systemu korzystać – mówi prezydent Ferenc.

Aby otrzymywać powiadomienia SMS wystarczy wysłać bezpłatną wiadomość SMS o treści Tak.era02 pod numer 661 000 112.

W planach jest uruchomienie specjalnego numeru alarmowego. Radomszczanie będą mogli z niego korzystać prawdopodobnie od połowy grudnia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD